Навчання
в першому кабінеті інформатики
Спорт
волейбольна команда
Творчість
виступ в місцевому будинку культури
Навчання
в другому кабінеті інформатики

 герб

 

         У Львівському національному аграрному університеті вже стало традицією щоосені проведення Міжнародного студентського наукового форуму. Цьогоріч Міжнародний студентський науковий форум «Студентська молодь і науковий прогрес в АПК» проходив  5-7 жовтня 2021 року.

         Щороку студенти нашого коледжу беруть у ньому активну участь.  Спільна робота з науковими керівниками, підготовка тез, виступів, участь у форумі приносять неабияку користь і стимулюють розвиток студентської науково-дослідницької роботи. Та якщо в попередні роки участь у форумі супроводжувалася поїздками в Львівський НАУ, відвідуванням кафедр, музеїв університету, знайомствами з викладачами,  студентами університету, екскурсією в місто Львів, то в цьому році, як і в минулому, через карантинні обмеження щодо проведення наукових заходів форум відбувався в дистанційному режимі.

         В рамках форуму працювало 7 міжнародних студентських наукових конференцій. Зважаючи на спеціальності студентів нашого коледжу, найцікавішим для дослідження виявився напрямок «Економічні аспекти розвитку АПК» та «Проблеми використання та охорони земельних ресурсів».

       Розібратися у питаннях вдосконалення фінансово-економічних відносин в АПК, розвитку сільських територій, проблем використання, охорони та управління земельними ресурсами, проблем екології, а особливо впровадження нових технологій у сфері механізації аграрного виробництва допомагали досвідчені викладачі коледжу: Гуцуляк І.Т., Тихоліз Т.І. та Гуцуляк М.М.

         На жаль, інформаційні обмеження у часі не дали змоги виступити всім студентам, котрі підготували роботи (у форумі брало участь близько   400 студентів з різних коледжів та вузів). Але шляхом злагодженої роботи наших викладачів, студентів- доповідачів та лаборанта коледжу Гуменюк Діани нам вдалося представити аж три доповіді.

         Першою виступала  Мельник Вероніка, студентка 32 групи ФБС і С з темою «Проблеми використання та охорони земельних ресурсів» ( науковий керівник: викладач вищої категорії Тихоліз Т.І.),  яка дуже лаконічно  та влучно зауважила,  що перш за все, необхідно посилити увагу до відновлення родючості ґрунту, забезпечення раціонального землекористування та покращання якісних характеристик землі як складової основного капіталу в сільськогосподарському виробництві, та щоб належно охороняти земельні ресурси повинен існувати цивілізований ринок землі. Робота була високо оцінена іншими учасниками конференції.

зображення viber 2021 10 07 19 47 54

         Моздір Яна студентка 32 групи ФБС і С (науковий керівник викладач - методист  вищої категорії Гуцуляк М.М.) представила роботу  «Актуальні проблеми залучення інвестицій в ОТГ».  Оперуючи науковими термінами студентка повідомила,  що створення ОТГ запустило нові механізми розвитку, для яких є необхідними нові ролі та повноваження місцевого самоврядування. Підвищення ефективності інвестиційного забезпечення ОТГ та максимізація залучення потенційних інвесторів як внутрішніх, так і зовнішніх це один з найважливіших факторів сталого розвитку громади на сучасному етапі, що може бути досягнуто лише шляхом територіального партнерства усіх учасників цього процесу. Робота була настільки цікавою, що модератор конференції зауважив новизну та наукомісткість дослідження.

зображення viber 2021 10 07 20 04 06

          І одну з найцікавіших робіт конференції представила Цюпа Христина студентка 32 групи ФБС і С (науковий керівник викладач  вищої категорії Гуцуляк І.Т.). Тема її доповіді «Впровадження накопичувальної системи пенсійного страхування в Україні».  В роботі було проаналізовано питання пенсійної системи та  зроблено узагальнення щодо основної мети впровадження накопичувальної системи державного пенсійного страхування для досягнення довготермінових цілей економічного та соціального розвитку країни. Христина змогла  відмінно представити роботу, актуальність та   практичну значимість якої  відмітили всі учасники конференції.

зображення viber 2021 10 07 20 04 04

         Міжнародний форум «Студентська молодь і науковий прогрес в АПК» відбувся на високому рівні. Всі наукові роботи студентів, які брали участь в роботі форуму, зібрані у матеріалах студентського наукового форуму. Найактивніші студенти,  в тому числі Моздір Яна,  Мельник Вероніка та Цюпа Христина студенти Тлумацького коледжу Львівського НАУ, нагороджені почесними грамотами .

         Як визнають самі студенти, хоча їм і складно брати участь у форумі такого формату, але це цікавий та потрібний досвід. Та всі, безумовно, чекають закінчення карантину і зустрічі з друзями у живому форматі.

Методист коледжу Гуцуляк М.М.