Навчання
в першому кабінеті інформатики
Спорт
волейбольна команда
Творчість
виступ в місцевому будинку культури
Навчання
в другому кабінеті інформатики

             Кожна країна має свої славні сторінки історії, які варто пам’ятати. Кожен народ має своїх славних синів, яких варто цінувати. В українців – це Тарас Шевченко, який став прикладом патріотизму, незламності духу і палкої любові до Батьківщини та народу.
         10 березня 2023 року минули 162-і сумні роковини відколи 1861 року в Санкт–Петербурзі перестало битися серце великого сина українського народу. І саме 10 березня, в день тезоіменин Тараса в ВСП «Тлумацький фаховий коледж Львівського НУП» відбулося бінарне заняття з біології та української літератури «Рослини в творчості Тараса Шевченка». Заняття підготували викладач біології Гуцуляк М.М, викладач української мови та літератури Гринюк М.Г., завідувач інформаційним центром Гуменюк Д.Р. та завідувач бібліотекою Стахурська М.В.
      Студенти дізналися про те, як яскраво висвітлена любов поета до природи, до рідної землі, проаналізували його багаті змістом метафоричні ототожнення людини з рослинами у віршах Т. Шевченка, що символізують людську красу, мужність, сум, радість, а з іншого боку — підступну долю, зраду, байдужість. Адже, за підрахунками дослідників, в творах Кобзаря згадується понад 80 різних рослин, які належать переважно українській флорі. Світ Шевченка неможливо уявити собі без тополь, дубів, червоної калини і верби, що схилилась над водою, сон-трави, що розквітає вночі при долині, очерету, рясту. У багатьох літературних та художніх роботах Т.Г. Шевченка постає чудова, мальовнича природа України – широкі зелені лани, білі вишневі садки, могутній Дніпро.
      Присутній на занятті директор ВСП «Тлумацький фаховий коледж Львівського НУП Дмитро Боднарчук підсумував, що загалом творчість Тараса Григоровича - глибока криниця, цілюща вода якої здатна вгамувати спрагу людини з різноманітними інтересами.
Шевченко для свідомості українців — не просто поет. Він — наш всесвіт. Явище Шевченка — виправдання України перед людством, підтвердження нашої національної повноцінності. Слово, яке не співвідноситься з його Словом,— нічого не варте. До Шевченка треба доростати всім життям, бо його слово пророче - актуальне і сьогодні, тому студенти коледжу долучилися до творчості великого Українця Адже його поезіязачіпає душу кожного. Його вірші близькі й зрозумілі простим людям, бо він писав про них і для них.

Методист коледжу Мирослава Гуцуляк