Навчання
в першому кабінеті інформатики
Спорт
волейбольна команда
Творчість
виступ в місцевому будинку культури
Навчання
в другому кабінеті інформатики

 

О, що за мова! Лиш торкнешся слова -
І заспіва воно, немовби вітер
Струни торкнувсь - і враз вона зітхнула, -
Струна? Чи слово? Чи сама душа?

Один мудрець сказав: "Людина, байдужа до рідної мови, схожа на дикуна. Тому що її байдужість до мови пояснюється повною байдужістю до минулого, сучасного, майбутнього свого народу".

Наша українська мова належить до найбагатших мов світу. Багато зробили для її вдосконалення визнані представники Народу, освічені люди різних часів - письменники, вчені, видавці ... Ми з вами одержали у спадщину багату, розвинену, гнучку українську літературну мову. Нею можна висловлювати все: від найскладніших і найновіших термінів до різноманітних відтінків людських почуттів.

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За християнським календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

З нагоди свята Ів.-Фр. Державний естетичний центр проводив обласний конкурс поезії серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, тож у Тлумацькому коледжі було проведено І-й відбірковий етап конкурсу у формі урочистого виховного заходу.

Студенти розповідали про виникнення письма, про милозвучність української мови, читали гуморестки Павла Глазового, співали українських пісень, а конкурсанти декламували вірші, в поєднанні з музичним супроводом.

Всі учасники були нагороджені призами, а переможці взяли участь у II-у обласному етапі конкурсу у м. Івано-Франківськ. Також, директор вручив призи виконавцям стіннівок Я. Мулярику (34-к група) та Д. Кострибі (12 група), присвячених 160-річниці з Дня народження І. Франка за зайняте III-е місце в обласному етапі конкурсу стіннівок.