Навчання
в першому кабінеті інформатики
Спорт
волейбольна команда
Творчість
виступ в місцевому будинку культури
Навчання
в другому кабінеті інформатики

 

Директор Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного університету. Заслужений працівник сільського господарства України, кандидат сільськогосподарських наук.

     Народився 3 квітня 1945 р. у с. Марківці Тисменицького району Івано-Франківської області у сім’ї Андрія Михайловича та Афії Андріївни. Після загибелі батька на фронті у 1945 р. Богдана виховував вітчим — Токарук Михайло Андрійович.


     У 1957 р. Богдан Андрійович закінчив семирічну школу, а потім, протягом трьох років, працював на різних роботах у колгоспі імені Кірова. Те, що з дитинства довелося трудитися на землі, відіграло визначальну роль у його подальшій долі. Вже тоді юним серцем Богдан Костюк відчував велику любов до найпочеснішої у світі професії — хлібороба. І ця любов у 1974 р. привела молодого хлопця на агрономічний факультет Львівського сільськогосподарського інституту.


     Богдан Андрійович згадує, що рівень викладання в сільськогосподарському інституті уже на той час був надзвичайно високий, що спонукало його вступити до аспірантури. Відтак у 1997 р. він отримав науковий ступінь кандидата сільськогосподарських наук.


     Здобувши серйозну фахову підготовку й цінні знання, Богдан Андрійович після закінчення інституту пройшов великий професійний шлях. У різні роки він працював на посадах бухгалтера, голови колгоспу, начальника управління сільського господарства райвиконкому, першого заступника начальника управління сільського господарства обласної ради, начальника головного управління сільського господарства і продовольства обласної державної адміністрації, заступника голови облдержадміністрації.


     Упродовж 2006–2008 рр. Б. А. Костюк був заступником директора з регіональних центрів Івано-Франківського інституту АПВ УААН. У 2008 р. очолив Івано-Франківський коледж Львівського національного аграрного університету. Завдяки професійному досвіду, організаторським здібностям і невичерпній життєвій енергії та силою власного прикладу Богдан Андрійович зумів оновити обличчя одного з найдавніших аграрних навчальних закладів Прикарпаття. Як директор коледжу, учений, громадський діяч він заклав основи формування нової еліти. Пройшовши чималий шлях розвитку, коледж наразі має власні міцні традиції в навчанні та вихованні студентів, організації дозвілля та побуту. Студенти коледжу мають право проходити стажування у фермерських господарствах Західної Європи та США, а випускники продовжують навчання за скороченим терміном у Львівському національному аграрному університеті.


     Богдан Андрійович Костюк — голова обласної сільськогосподарської палати, один із найдіяльніших ініціаторів земельної реформи, брав участь у парламентських слуханнях Земельного Кодексу України. Він також учасник міжнародних симпозіумів, нарад, виставок з актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, активно працює над налагодженням співпраці аграрників області з іноземними партнерами.


     Б. А. Костюк уважає, що саме інститут виховав у ньому не лише висококваліфікованого фахівця, а й почуття справжнього господаря на землі. А це найважливіше, тому він щасливий, що має причетність до Львівського національного аграрного університету як студент, викладач і директор коледжу.


     Із вдячністю Богдан Андрійович згадує викладача мікробіології Н. В. Петерсон, заступника декана агрономічного факультету із заочного навчання П. Н. Золотарьова, проректора факультету підвищення кваліфікації Ю. Р. Колєснікова.


     Невтомна праця, авторитет Богдана Костюка як керівника принесла йому громадське визнання. Він удостоєний звання «Заслужений працівник сільського господарства України» (1998), нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (1999), Почесною грамотою Міністерства аграрної політики України (2009), має трудову відзнаку «Знак Пошани».


     У вільний час Богдан Андрійович віддає перевагу заняттям спортом — захоплюється волейболом, баскетболом, туризмом, любить активний відпочинок.


     Разом із дружиною Ярославою Василівною виховав двох доньок — Руслану та Галину. В родині й старше покоління, і молодше студентські роки (найкращі) провели у Львівському національному аграрному університеті: дружина Ярослава Василівна та дочка Руслана Богданівна — випускниці економічного факультету, а зять Володимир Володимирович Шкварок — механічного.


     Секрет свого успіху Богдан Андрійович Костюк визначає так: «Просто треба любити: любити життя, людей, любити свою справу».