Навчання
в першому кабінеті інформатики
Спорт
волейбольна команда
Творчість
виступ в місцевому будинку культури
Навчання
в другому кабінеті інформатики

Засідання обласного методичного об’єднання викладачів біології ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації

Івано-Франківської області

На базі Тлумацького коледжу Львівського Національного аграрного університету 16 квітня 2015 року відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів біології ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської області на тему: «Використання сучасних освітніх технологій для формування навчально-пізнавальної та дослідницької компетенції студентів при вивченні природничих дисциплін».

В коледжі гостей зустріли щирим привітанням та вітальними великодніми листівками:


 

 

Засідання методичного об’єднання розпочалося з традиційної вітальної кави, обговорення організації проведення зібрання та актуальності методики обраної теми.

За планом засідання були визначені:

Методична проблема: Основні напрями дослідницької діяльності студентів як засіб фундаменталізації змісту природничої освіти у ВНЗ І-ІІ рівня акредитації.

Тема: Використання сучасних освітніх технологій для формування навчально-пізнавальної та дослідницької компетенції студентів при вивченні природничих наук.

Мета: Ознайомлення з ідеями сучасних педагогічних технологій, принципами проектування ефективних систем навчання; порівняння власних педагогічних та методичних підходів до планування, проведення занять із сучасними дидактичними рекомендаціями, педагогічною практикою колег.

Завдання:

-         Зосередити увагу учасників на проблемах оновлення педагогічної практики сучасними педагогічними ідеями;

-         Поділитись досвідом роботи з питань формування власної педагогічної системи викладання, практики проведення гурткової роботи, їх методичного забезпечення, дидактики змісту.

Ключові поняття: педагогічна технологія, модель-система викладання, методи й методичні прийоми, педагогічний проект, творча й пізнавальна активність, навчальний модуль, психолого-педагогічний зміст заняття.

Форми роботи: відкрите засідання біологічного гуртка, методична мозаїка, діалогічне і групове спілкування, моделювання педагогічних ситуацій.

Відкрила роботу обласного засідання голова методичного об’єднання Пріяткіна Наталія Володимирівна, яка ознайомила присутніх з планом проведення засідання методоб’єднання.

З вступним словом «Тлумацький коледж: перспективи та реалії» виступив директор коледжу Боднарчук Дмитро Юрійович, який ознайомив присутніх з історією навчального закладу, його традиціями, професіями, які готує коледж, соціальними та виробничими партнерами, ознайомив з педагогічним колективом, навчально-виробничим процесом, формами та методами навчання, які використовують педагогічні працівники коледжу.


 

 


 

 


 

Про виникнення міста Тлумач, яке згадується в Іпатіївському літописі 1213 року, його історію та сьогодення, про туристичні маршрути Тлумаччини шляхом представлення проекту «Тлумаччина туристична» захоплено розповіла

Гуцуляк Мирослава Михайлівна, викладач – методист Тлумацького коледжу ЛНАУ.


 


 


 

Також Мирослава Михайлівна виступила з доповіддю «Використання сучасних освітніх технологій для формування навчально - пізнавальної та дослідницької компетенцiй студентів при вивченні природничих дисциплін». Педагог продемонструвала, як можна удосконалити форми та методи навчання шляхом застосування дослідницьких компетенцій, що охоплюють не лише відповідні знання та елементарні дослідницькі уміння, але й мотиваційний та поведінковий компоненти – внутрішню потребу студента у дослідницькій діяльності.


 


 

Як приклад застосування дослідницьких компетенцій викладачем біології Гуцуляк М.М. було проведене відкрите засідання біологічного гуртка: «Вирощування винограду на Прикарпатті».


 Засідання гуртка пройшло за участю селекціонера-любителя, виноградаря, садівника, заступника голови клубу «Виноградарі Прикарпаття»

Гаморака Богдана Михайловича. Студенти та учасники методоб’єднання дізналися, що виноград - один з найдавніших символів родючості, достатку і багатства. З часом бездоганну репутацію виноградної лози ще зміцнила християнська традиція, яка зробила її емблемою духовного життя, порятунку та відродження.Надзвичайно цікаво та пізнавально пройшло це засідання, оскільки і студенти, і викладачі були в захопленні від відомостей, історій, особливостей агротехніки винограду на Прикарпатті, про що повідомив Гаморак Богдан Михайлович. Інформацію, яку надав Богдан Михайловим старанно занотовували та запам’ятовували не лише студенти, а й викладачі.Приємною несподіванкою були підготовлені Гуцуляк Мирославою Михайлівною саджанці винограду кращих сортів, які отримали в дарунок всі учасники засідання.На засіданні панувала затишна, родинна атмосфера, оскільки душевне тепло господарів коледжу, викладачів, студентів вразили усіх гостей.
За результатами засідання ОМО викладачів біології прийнято внесенні пропозиції:

  1. Сучасні педагогічні технології при викладанні природничих дисциплін у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації вимагають новітніх форм спілкування, методів подання теоретичного матеріалу для формування навчально-пізнавальної та дослідницької компетенцій у студентів.
  2. Використання сучасних педагогічних технологій, принципів проектування систем навчання та власного досвіду необхідно застосовувати при проведенні занять.
  3. Запрошення на заняття людей, що володіють досвідом роботи на Землі, з рослинами, тваринами, - знавцями у різних сферах Природи є стимулюючим фактором для самоосвіти та пізнавальної активності студентів.

Роботу семінару забезпечила злагоджена команда Тлумацького коледжу Львівського НАУ: адміністрація, циклова комісія загальноосвітніх дисциплін, студенти, викладачі та співробітники коледжу.

Велика вдячність за підтримку та працю!

 Голова ОМО Пріяткіна Н.В.,

викладач біології Тлумацького коледжу Львівського НАУ Гуцуляк М.М.