Навчання
в першому кабінеті інформатики
Спорт
волейбольна команда
Творчість
виступ в місцевому будинку культури
Навчання
в другому кабінеті інформатики

 

"Хто не знає свого минулого,

 той не гідний свого майбутнього"

(Максим Рильський)

У пам’яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

У фойє коледжу бібліотекарем Стахурською М. В.  було організовано тематичну виставку, присвячену героям Крутянської битви. 

 

Студентами II-го курсу, під керівництвом куратора Тихоліз Т. І. та методиста з виховної роботи Чорній І. В., 30 січня було проведено відкриту виховну годину «Бій під Крутами», на якій ведучі заходу пригадали всім присутнім про тогочасні події. Студенти декламували вірші П. Тичини, Дажбожича, Марка Боєслава, Д. Гавриша та ін., під музичний супровід Петрунько Галини Степанівни співали народну пісню «Під Кийовом, під Крутами».

 

 

 Протягом десятиліть існували різні суперечливі трактування перебігу подій і кількості загиблих — від декількох осіб до декількох сотень. Існувало багато версій, чому сталися трагічні події під Крутами. Присунті мали нагоду переглянути один із епізодів кіноциклу «Невідома Україна», під назвою «Лист без Конверта» та дізнатись про відомі та невідомі факти того величного і сумнозвісного бою під Крутами.

Перерахувавши імена тих, хто був похований на Аскольдовій могилі, всі присутні вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання. А на згадку про героїзм юних студентів-патріотів, всі присутні заспівали гімн «Ще не вмерла Україна», як колись  його співали студенти, стоячи перед лицем ворога на розстрілі.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Проте ця битва є величним символом нескореності духу нашої української нації!

Методист з виховної роботи 

Чорній І.В.